ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Сьогодні, на жаль, почастішали прояви самоушкоджувальної поведінки та суїцидальні випадки серед дітей та підлітків, спровоковані ризикованими іграми, які поширюються в мережі Інтернет. Пропоную деякі поради з формування в дітей навичок безпечної поведінки в Інтернеті.

1. Цей сайт Вам допоможе у карантинний період, пов'язаний з KOVID-19, віднайти відповіді на питання, як убезпечити дитину (https://thedigital.gov.ua/news/zakhist-ditey-onl ayn-pid-chas-karantinu-mintsi fraprezentuvala-instruktsiyu-z-poradami-dlya-batkiv)

2. Створений чат-бот «КІБЕРПЕС» у Telegram (https://t.me/kiberpes_ bot) допоможе дізнатися про те, як допомогти дітям і батькам в разі кібербулінгу та анонімно отримати допомогу

Чат-бот «Кіберпес» захищатиме від кібербулінгу

Чат-бот «Кіберпес» https://t.me/kiberpes_bot, який розповість про механізми дій для дітей, батьків, вчителів у разі кібербулінгу. Це продукт Міністерства цифрової трансформації України у співпраці з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Координаційним центром з надання правової допомоги, Міністерством юстиції України та Міністерством освіти і науки України.

Інтерактивний бот у Telegram і Viber допоможе швидко та доступно дізнатись, як можна самостійно видалити образливі матеріали з платформ соціальних мереж, а також куди звертатися по допомогу.

Докладніше: https://www.legalaid.gov.ua/novyny/chat-bot-kiberpes-zahyshhatyme-vid-kiberbulingu/

Інформаційно-освітня кампанія #Stop_sexтинг . Перейти: https://stop-sexting.in.ua/

Освітній серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті». Перейти: https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey

Для блокування небажаної 1нформації рекомендуємо використовувати ресурсне програмне забезпечення:

Інтернет Цензор (https:/!www.softprime.net/bezopasno.st/blokirovk а/49()internet-cenzor.html);

Батьківський контроль Windows Tmeter (https://zoom.cnews.ru/publication/item/63199); Trafflc lnspector для школи

(https://habr.com/ru/company/smart soft/blog/229781/);

Windows Live 201 (https://mydiv.net/arts/view-zagruzit-windows-live-essentials-201 1 -priamoseichas.html);

kinderGate Батьківський Контроль (https ://www.soliportal.com/soiiware- 16746-kindergate-roditelskij-kontrol.html);

Norton Add-on Раск (https://installpack.netlnorton-internet-security).

ТЕЛЕФОНИ "ГАРЯЧИХ" ЛІНІЙ:

телефони «гарячих» ліній, за якими можна отримати психологічну підтримку у paзi ризикованих для здоров'я ситуацй, в тому числі випадки, пов'язані із соціальними мережами (0-800-500-225 — безкоштовно . 3i стаціонарних телефонів 161 — безкоштовно з мобільних телефонів)

- безкоштовна «гаряча» лінія для жертв домашнього насильства ( 15-47);

- безкоштовна Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства (1 16-123).

Функція «батьківський контроль»: як убезпечити дитину від можливих трагічних наслідків перебування в інтернеті

Чому важливий «батьківський контроль» на телефоні, як його встановити та на скільки це надійно.
Онлайн-марафон для педагогічних працівників

Батьки повинні контролювати своїх дітей, приділяти їм більше уваги, вчити їх думати. Такі й подібні думки висловили користувачі мережі фейсбук в коментарях під трагічною новиною, де йдеться про смерть учениці від прийому одночасно 40 таблеток.

Нагадаємо, 16 лютого з'явилося повідомлення про те, що на Київщині, в академічному ліцеї «Гармонія», дві учениці сьомого класу випили по 40 таблеток дротаверину (входить до складу «Но-шпа»). Одна з дівчат померла, а інша перебуває в лікарні, її стан вже середньо стабільний. У пресслужбі поліції розповіли, що учениці надивилися відео в TikTok на кшталт: «Випий 40 таблеток і подивись, що буде».

Тож одні переконані, що відповідальність за дії підлітків лежить на батьках, інші вважають винною соцмережу TikTok, а треті радять встановлювати «батьківський контроль» на телефони дітей. Й хоча існує думка, що такий формат контролю ненадійний, та все ж таки це не вартує незначних зусиль і все ж таки дозволяє батькам тримати ситуацію під контролем.

ЩО ТАКЕ «БАТЬКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ» НА ГАДЖЕТАХ:

  1. Можливість обмеження часу використання електронного пристрою.

  2. Блокування доступу до онлайн-ресурсів з небажаним (небезпечним) контентом.

  3. Можливість відстеження активності та місцезнаходження пристрою.

НАВІЩО ПОТРІБНО ВСТАНОВЛЮВАТИ «БАТЬКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ»

В реаліях сьогодення дуже важливо тримати під контролем цифрове життя дитини. Але доречно, аби це був не тотальний контроль, а «спостереження» задля її ж безпеки. Тобто, важливо пояснити дитині, для чого потрібен той чи той спосіб контролю, в тому числі й «батьківський» у гаджетах. При перших ознаках небезпечних дій дитини (перегляд ненадійного контенту, скачування сумнівних застосунків, онлайн-покупки на заборонених сайтах) не потрібно відразу сварити дитину. Найкраще проговорити наслідки тих чи тих її дій.

А от «Батьківський контроль» якраз і потрібен для того, аби батьки могли спостерігати за діями дитини в цифровому світі. Також ця функція дозволяє бачити в реальному часі, де знаходиться дитина.

РІВЕНЬ НАДІЙНОСТІ «БАТЬКІВСЬКОГО КОНТРОЛЮ»

Звісно, дана функція не захищає дитину від шкідливої чи небезпечної інформації на всі 100 % й не варто цілком і повністю на неї покладатися. Але якщо такий вид контролю поєднати з відповідними профілактичними бесідами, хорошими стосунками з дитиною тощо, то висока ймовірність, що результат буде тільки позитивним.

Деякі дорослі подейкують, що «батьківський контроль» легко оминути чи хакнути й діти розуміються, як це зробити. Але насправді це і правда, і міф одночасно.

Річ у тім, що встановити «батьківський контроль» можна декількома способами:

  • через завантаження спеціального застосунку в «Play Маркет» чи «App Store»;

  • через функціонал, встановлений у самому телефоні.

Саме спосіб завантаження спеціального застосунку через «Play Маркет» чи «App Store» й можна «надурити». Але при встановленні батьківського контролю через функціонал самого телефону його хакнути практично неможливо, принаймні дітьми. Варто лише зауважити, що функція «батьківський контроль» наявна в новіших моделях телефонів та планшетів.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Для пристроїв з операційною системою Android:

  1. Відкрийте програму «Play Маркет».

  2. У лівому верхньому кутку екрану натисніть на значок «Меню» і виберіть «Установки» (Налаштування) – «Батьківський контроль».

  3. Увімкніть означену функцію.

  4. Обмежте доступ до налаштувань батьківського контролю, встановивши PIN-код.

  5. Встановіть такі фільтри:

    – додатки, ігри, фільми і серіали. Виберіть максимально допустиме вікове обмеження для контенту.
    – музика і книги. Забороніть завантаження і покупку контенту для дорослих.

Важливо: батьківський контроль діє тільки на тому пристрої, де ви його налаштували. При необхідності ввімкніть його на іншому пристрої, знову виконавши наведені вище інструкції.

В деяких моделях телефонів дана функція може знаходитися в налаштуваннях самого телефону.

Для пристроїв з операційною системою «iPhone», «iPad», «iPod touch»:

  1. Перейдіть в меню «Налаштування» – «Основні» – «Обмеження».

  2. Покрутіть вниз і натисніть «Обмеження», а потім «Включити обмеження».

  3. Створіть пароль функції «Обмеження». Код-пароль обмежень необхідний для зміни налаштувань або відключення обмежень.

Варто звернути увагу, що не на кожному пристрої є функція «обмеження» безпосередньо у налаштуваннях, тому достатньо об'єднати телефони через функцію «сімейний доступ», де є окреме мені з контролю дітей.

Як підсумок: дуже важливо розуміти, що жоден контроль не замінить живого і здорового спілкування з дитиною, особливо підліткового віку. Діалог, довіра й максимальна спостережливість зі сторони батьків – запорука безпечного життя дитини.

Кiлькiсть переглядiв: 185