Правила безпеки для дітей під час пожежі

Правила поведінки під час пожежі в будинку, квартирі /Files/images/bezpeka/ПБ ДЛЯ ДIТЕЙ.jpg

1. Загальні правила поведінки під час пожежі в будинку, квартирі

У вашому будинку, квартирі або на дачі почалася пожежа? Що робити і чого не можна робити? ·
Телефонуйте у пожежну охорону за номером 101 і повідомте про подію. По можливості, повідомте дорослих. ·
Намагайтеся загасити вогонь самотужки. Але пам'ятайте, якщо з вогнем не вдалося впоратися протягом декількох хвилин, то подальші спроби марні і смертельно небезпечні. ·
Намагайтеся загасити вогонь самотужки. Але пам'ятайте, якщо з вогнем не вдалося впоратися протягом декількох хвилин, то подальші спроби марні і смертельно небезпечні.

2. Чим можна гасити вогонь на ранній стадії:

- тверді предмети краще гасити водою, піском, землею, щільною тканиною або вогнегасником.
- горючі рідини можна засипати піском, землею, накрити щільною тканиною або використовувати вогнегасник.
- електричні прилади і дроти спочатку знеструмити, а потім тушкуємо водою, щільною тканиною або вогнегасником.
ОБЕРЕЖНО! Телевізор може вибухнути, тому знаходитися дуже близько від нього не варто.
- якщо від плити на кухні загорілося кухонне начиння, штори або рушники, тушкуйте вогонь ганчірками, обернувши руки мокрим рушником; невелике загоряння на кухні можна ліквідувати за допомогою крупи, солі або прального порошку.
Засоби для гасіння різних речей змінюються. І тільки вогнегасник залишається у всіх випадках. Вогнегасник повинен бути в кожному домі. Їм можна загасити практично будь-яку пожежу, що починається.

3. Як використовувати вогнегасник

1. Зірвати пломбу.
2. Висмикнути чеку.
3. Направити розтруб на полум'я.
4. Натиснути на важіль.

Основне правило гасіння вогню полягає в наступному: накрийте палаючий предмет щільною тканиною або ковдрою і негайно виходьте з приміщення, щільно закривши за собою двері.
Якщо пожежа набирає силу, треба рятувати найдорожче - себе, своїх братів і сестер, людей знаходяться в будинку.

4. Як вибратися з будинку під час пожежі:

1. Якщо ви прокинулися від запаху диму або шуму пожежі, не сідайте в ліжку!!! Ви вдихнете дим, а разом з ним і отруйні гази. Скачуйтеся прямо на підлогу. Там менше отруйних речовин і більше чистого повітря.
2. Не можна залишатися в палаючому приміщенні і ховатися в шафи або інші предмети меблів.
3. Захистіть очі і органи дихання і пробирайтеся поповзом по підлозі під хмарою диму до дверей.
4. Обережно доторкніться до неї тильною стороною долоні. Якщо двері гарячі, за ними пожежа. Не відкривайте двері.
5. Закупорте щілину під дверима будь-якою ганчіркою, при можливості мокрою, і повзіть до вікна.
6. Якщо вдасться, накрийте щільною вологою тканиною, візьміть ліхтарик.
7. Не входите туди, де велика концентрація диму або вогню.
8. Якщо на вас насувається вогненний вал, не зволікаючи падайте, закриваючи голову вологою тканиною. У цей момент не дихайте, щоб не отримати опік внутрішніх органів.
9. Постарайтеся якомога швидше покинути гаряче приміщення. Можна скористатися вікном, якщо це 1 поверх. Пам'ятайте, що кожен другий стрибок з 4 поверху і вище смертельний. Краще чекайте пожежних на балконі, а при його відсутності в дальній кімнаті від пожежі з вікном. Допомога прийде.
10. Намагайтеся привернути до себе увагу.
11. Готуйтеся подавати сигнали рятувальникам шматком яскравої тканини з балкона або ліхтариком з кімнати (якщо дим зовні).

5. Що не можна робити під час пожежі в квартирі

· Не починайте гасити вогонь до виклику пожежних, так як за цей час може розгорітися велика пожежа;

· Не намагайтеся вийти через задимлену сходову клітку (гаряче повітря обпікає легені, а дим дуже токсичний);

· Не користуйтеся ліфтом;

· Не спускайтеся по водостічних трубах і стояках або за допомогою простирадл і мотузок, якщо в цьому немає гострої необхідності (падіння за відсутності особливих навичок майже завжди неминуче);

· Не відкривайте вікна і двері (це збільшить приплив кисню);

· Не стрибайте з вікон (статистика показує, що кожен другий стрибок з 4 поверху і вище смертельний);

· Не гасіть водою включені в мережу електроприлади (може статися замикання).

· Телефонуйте пожежним по тел. 101. Будь ласка, повідомте адресу, причину виклику і найбільш коротку дорогу до вашого будинку.

Небезпека використання димових шашок

/Files/images/unnamed1.jpg

Існує багато різновидів піротехнічних виробів: феєрверки, петарди, хлопавки, бенгальські вогні, які міцно ввійшли в наше життя і відомі нам з дитинства. Користування ними потребує чітких знань та відповідальності. Але сьогодні мова буде йти про виріб, який часто плутають з пристроєм для розваг -про димову шашку або, як її називають по-іншому, продимовуху. Димова шашка – це піротехнічний засіб для пуску диму з метою подачі сигналів або створення візуальної перешкоди у військовій та антитерористичній справах. Як правило димові шашки використовують силові структури для чітко визначених цілей, які не стоять і поруч з розвагами.

Іноді трапляються випадки коли димові шашки потрапляють до рук дітей, які не розуміють для чого ці вироби призначені і тому використовують на свій розсуд і, як правило, в будівлі школи.
Використання димової шашки в приміщеннях школи може призвести до негативних наслідків:
1) сприйняття події учнями та вчителями - як виникнення пожежі, внаслідок чого будуть викликані служби пожежної охорони, поліції, СБУ;
2) буде проведена повна евакуація учнів та вчителів за межі школи;
3) наявність диму впливає на здатність дихання – тому можливі задухи як у учнів, так і у вчителів;
4) буде проведено розслідування причин та умов виникнення події та винних осіб буде притягнуто не тільки до адміністративної, а у разі завдання шкоди здоров’ю – і до кримінальної відповідальності.

Тому фахівці Фастівського РС ГУ ДСНС попереджають, що використання димових шашок може призвести до великої кількості негативних наслідків, а тому використовувати такі вироби учням заборонено.

ПАМ’ЯТКА УВАГА! НЕБЕЗПЕКА, БУРУЛЬКИ

/Files/images/bezpeka/Правила_про_бурул_ки.jpg
Перепад температури та значне нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд, виступаючих архітектурних частинах будинків та великих деревах. Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вулицях, де тротуари прилягають до будинків. Падаючи, бурульки можуть травмувати перехожих. Для уникнення травмування необхідно бути дуже обережним та дотримуватись основних правил: - пішоходам не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самому звернути увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків; - бути уважними під час прогулянок, особливо з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, тому проходячи біля високих дерев, потрібно переконатися, що немає загрози падіння снігу; - по можливості слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста; Будьте уважними, не ходіть під дахами будівель, під балконами, не припарковуйте автотранспорті засоби біля будинків. Обов’язково попередьте дітей про небезпеку падіння бурульок. Своєчасно інформуйте комунальні служби про необхідність усунення небезпеки падіння бурульок на пішоходів та автотранспорт, що паркується біля будинків. Комунальні служби повинні встановлювати попереджувальні знаки і огорожі небезпечних місць можливого падіння бурульок та по можливості своєчасно збивати бурульки, які несуть небезпеку пішоходам та автотранспорту, що паркується біля будинків. Для уникнення травмування необхідно бути дуже обережним та дотримуватись основних правил: - пішоходам не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самому звернути увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків; - бути уважними під час прогулянок, особливо з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, тому проходячи біля високих дерев, потрібно переконатися, що немає загрози падіння снігу; - по можливості слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста; Будьте уважними, не ходіть під дахами будівель, під балконами, не припарковуйте автотранспорті засоби біля будинків. Обов’язково попередьте дітей про небезпеку падіння бурульок. Своєчасно інформуйте комунальні служби про необхідність усунення небезпеки падіння бурульок на пішоходів та автотранспорт, що паркується біля будинків. Комунальні служби повинні встановлювати попереджувальні знаки і огорожі небезпечних місць можливого падіння бурульок та по можливості своєчасно збивати бурульки, які несуть небезпеку пішоходам та автотранспорту, що паркується біля будинків.

ОБЕРЕЖНО! ТОНКИЙ ЛІД!!!

Див. вкл...wym-1608394914864

ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ НОВОРІЧНИХ СВЯТ

/Files/images/img_7737.r575x340.jpg

Новий рік - це свято, яке відзначають не лише вдома, а й у трудових колективах, на підприємствах та організація а також у дошкільних та навчальних закладах. Отже щоб не трапилось біди запам’ятайте, під час проведення новорічних свят:
- ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;
- ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
- ілюмінація повинна бути виконана з додержанням правил улаштування електроустановок;
- у разі використання електричної освітлювальної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В;
- потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт;
- електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації повинна бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами;
- підключення гірлянд до мережі повинно виконуватись тільки за допомогою штепсельних з'єднань;
- у разі виявлення несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) вона повинна бути терміново вимкнена;
- не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою, не просоченими вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки.

ОБЕРЕЖНО!!! ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ З ПІРОТЕХНІКОЮ ТА ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИМИ ПРЕДМЕТАМИ

/Files/images/bezpeka/image.png

Наближаються новорічні свята. Ну, а які свята без феєрверків? Слово «піротехніка» походить від грецьких слів: «бенкет» ‒ вогонь і «техне» ‒ мистецтво, вміння. Мистецтво «створення» вогню і управління ним виникло в далекій давнині. В наші дні феєрверки стають невід’ємною частиною розваг, які влаштовуються з нагоди будь-яких урочистих подій.

Часто ми не приділяємо належної уваги елементарним правилам безпеки при поводженні з піротехнікою. Найчастішою травмою, одержуваної при використанні петард, хлопавок і бенгальських вогнів, є опіки.

Щоб уникнути небезпечних ситуацій і не затьмарити собі свято нагадуємо батькам та дітям прості правила безпеки при поводженні з піротехнікою:

‒ не можна носити піротехнічні вироби в кишенях;

‒ не можна спалювати піротехніку в багатті;

‒ не можна розбирати піротехнічні вироби та піддавати їх механічним впливам;

‒ не допускайте відкритого вогню в приміщенні, де зберігається піротехніка;

‒ розташовуйте піротехніку далеко від нагрівальних приладів;

‒ пам’ятайте, що піротехнічні вироби бояться вогкості, і це може відбитися на їх роботі;

‒ будь-яку піротехніку треба запалювати на відстані витягнутої руки.

Бенгальські вогні, як і будь-яка піротехніка, є вогненебезпечними. Застосовувати бенгальські вогні треба тільки після ретельного огляду на предмет пошкоджень та ознайомлення з інструкцією. Незважаючи на буденність, бенгальський вогонь дуже красивий (а головне доступний) феєрверк. Використовувати бенгальську свічку рекомендується, тримаючи в руці за вільну від піротехнічного складу частину. Кут нахилу повинен бути 30-45 градусів.

А кольорові бенгальські свічки слід застосовувати тільки на відкритому повітрі, поза приміщеннями, тому що в складі піротехнічного засобу, використовуваного при їх виготовленні, присутні агресивні окислювачі, що виділяються продуктами горіння.

Сподіваємося, що дотримання цих нескладних правил дозволить вам уникнути неприємностей в новорічні свята і зробить їх щасливими і радісними.

Нагадуємо: в разі виникнення пожежі, необхідно терміново дзвонити в службу порятунку за телефоном “101”.

/Files/images/87975092.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 13